• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

فروشنده سیم و کابل شاهین

کابل برای صفحه های برقی
کابل های انعطاف پذیر برای سیم کشی کابینت های برقی. این کابلهای برقی مخصوصاً برای مصارف خانگی ، نصب در مکانهای عمومی و سیم کشی داخلی کابینتهای برقی ، جعبه های سوئیچ و وسایل برقی کوچک مناسب هستند.

کابل های برق
کابل های انرژی برای تأسیسات صنعتی و اماکن عمومی. یافتن کابل های برق در برنامه های انتقال قدرت در انواع اتصالات ولتاژ پایین ، برای استفاده های صنعتی و درایو فرکانس متغیر (VFD) معمول است.

کابل های زره پوش
کابلهای دارای تقویت کننده آلومینیوم یا فولاد برای تاسیسات با خطر تهاجم مکانیکی. همچنین یافتن کابلهای زرهی در مکانهایی که جوندگان وجود دارد و همچنین در تاسیسات در مکانهایی که خطر آتش سوزی و انفجار دارند (ATEX) معمول است.

کابلهای لاستیکی
استفاده از کابلهای لاستیکی انعطاف پذیر بسیار متنوع است. ما می توانیم کابل های لاستیکی را در تاسیسات ثابت صنعتی و همچنین در سرویس های سیار پیدا کنیم. کابل های جوشکاری باید دارای یک غلاف لاستیکی باشند ، که امکان انتقال جریان زیاد بین ژنراتور جوش و الکترود را فراهم می کند.

کابلهای بدون هالوژن
کابلهای با هالوژن آزاد با امنیت بالا (LSZH) با دود کم و انتشار گاز خورنده در صورت آتش سوزی مناسب برای استفاده در سیم کشی تابلوهای برق و مکانهای عمومی ، انواع نصب در مکانهای عمومی ، مشتقات فردی ، مدارهای اضطراری ، شبکه های توزیع عمومی و همچنین برای خدمات تلفن همراه.

کابلهای مقاوم در برابر آتش
این کابلها به طور خاص برای انتقال انرژی الکتریکی در شرایط شدید که در حین آتش سوزی طولانی اتفاق می افتد ، تضمین کننده تامین تجهیزات اضطراری مانند سیگنالینگ ، دستگاه های کشش دود ، دزدگیرهای صوتی ، پمپ های آب و غیره طراحی شده اند.

Electrical Power Cable at Rs 30/meter(s) | Electric Power Cables | ID:  11908148148

فروشنده انواع سیم و کابل 

کابل های کنترل
کابل های کنترل برای نصب های ثابت یا موبایل باید بسیار انعطاف پذیر باشند ، زیرا آنها عمدتا برای لوازم خانگی کوچک ، برای اتصال قطعات ماشین آلات مورد استفاده برای تولید ، برای سیگنالینگ و سیستم های کنترل ، برای اتصال موتورها یا مبدل های فرکانس ، برای انتقال سیگنال طراحی شده اند. جایی که ولتاژ ناشی از یک میدان الکترومغناطیسی خارجی ممکن است سیگنال منتقل شده یا اتصالات منبع تغذیه را برای جلوگیری از تولید میدان های الکترومغناطیسی تحت تأثیر قرار دهد.

کابل های ابزار دقیق
این کابل ها انعطاف پذیر و محافظ برای انتقال سیگنال بین تجهیزات در تاسیسات صنعتی هستند. مخصوصاً برای انتقال مطلوب داده ها در محیط هایی با تداخل الکترومغناطیسی بالا.

کابل های خورشیدی
این کابل ها مخصوصاً برای اتصال پانل های فتوولتائیک و از پانل ها به اینورتر DC به AC مناسب هستند. به لطف طراحی مواد و پوشش آنها که به ویژه در برابر تابش خورشید و دمای شدید مقاوم است ، می توان آنها را با تضمین کامل در فضای باز نصب کرد.

کابل های مخصوص
طیف گسترده ای از کابل های الکتریکی برای تاسیسات خاص مانند: نصب موقت حلقه گل در نمایشگاه ها وجود دارد اتصالات جرثقیل سقفی ، بالابر و بالابر؛ کاربردها در پمپ های زیر آب و مناطق آب آشامیدنی مانند آکواریوم ، سیستم های تصفیه ، چشمه های آب آشامیدنی یا استخرهای شنا برای سیستم های روشنایی ، تصفیه و تمیز کردن.

کابل های آلومینیوم
کابل های آلومینیومی برای انتقال نیرو برای نصب ثابت در داخل خانه ، فضای باز و / یا زیر زمین مناسب هستند.

Cable Manufacturer Malaysia, PVC Cable Supplier Melaka, Control Cable,  Power Cable Supplies ~ Utama Cables Sdn Bhd

فروشنده لوازم سیم و کابل

انواع هادی های الکتریکی
هادی سیم برهنه: تک سیم در حالت جامد ، انعطاف پذیر و بدون پوشش نیست.
هادی های الکتریکی آلومینیوم: در برخی موارد ، از هادی های آلومینیومی نیز استفاده می شود ، با وجود این واقعیت که این فلز 60٪ رسانا از مس بدتر است.
هادی های الکتریکی مس: متداول ترین ماده استفاده شده است.
هادی سیم مسی انعطاف پذیر: مجموعه ای از سیمهای ظریف است که توسط مواد عایق پوشانده شده است. انعطاف پذیر و انعطاف پذیر هستند.
کابل تک هسته ای: کابلی با یک هادی منفرد.
کابل چند هسته ای: کابلی است که چندین هادی دارد.

سیم و کابل سیمکو

تولید سیم

سیم اغلب با کشیدن مکرر از طریق قالبهای تدریجی کوچکتر یا سوراخهای ورقهای رسم ، به قطر و خصوصیات مورد نظر کاهش می یابد. بعد از تعدادی عبور سیم می تواند برای تسهیل ترسیم بیشتر یا اگر محصول نهایی است ، برای اینکه حداکثر شکل پذیری و رسانایی را انجام دهید ، آنیل شده است.

سیم های برق معمولاً با مواد عایق مانند پلاستیک ، پلیمرهای لاستیکی مانند یا لاک پوشانده می شوند. امروزه عایق بندی و ژاکت کشی سیم ها و کابل ها با عبور از داخل دستگاه اکسترودر انجام می شود. در گذشته ، مواد مورد استفاده برای عایق بندی شامل پارچه یا کاغذ تصفیه شده و محصولات مختلف با پایه روغن بود. از اواسط دهه 1960 ، پلاستیک و پلیمرهایی که خصوصیاتی مشابه لاستیک از خود نشان می دهند غالب هستند.

دو یا چند سیم ممکن است بصورت متمرکز پیچیده شده و توسط عایق از یکدیگر جدا شوند و کابل کواکسیال تشکیل دهند. سیم یا کابل ممکن است با موادی مانند پارافین ، نوعی ترکیب نگهدارنده ، قیر ، سرب ، غلاف آلومینیوم یا چسباندن فولاد محافظت شود. رشته ها یا ماشین های پوشاننده مواد را روی سیم می اندازند که به سرعت از آن عبور می کند. برخی از کوچکترین دستگاههای پوشش پنبه دارای یک درام بزرگ است که سیم را گرفته و آن را از طریق چرخ دنده های دندانه دار حرکت می دهد. سیم از وسط دیسک هایی که بالای یک بستر بلند نصب شده عبور می کند و دیسک ها هر یک از حباب های مختلف را از شش تا دوازده یا بیشتر در ماشین های مختلف حمل می کنند. یک منبع مواد پوششی روی هر حباب پیچیده می شود و انتهای آن به سیم منتقل می شود ، که موقعیت مرکزی نسبتاً به حباب ها را اشغال می کند. دومی که با سرعت مناسب با دیسک های خود می چرخد ، پنبه را به سیم می فرستیم ، به شکل مارپیچ می پیچد تا همپوشانی داشته باشد. اگر رشته های زیادی مورد نیاز باشد ، دیسک ها کپی می شوند ، به همین دلیل ممکن است شصت قرقره حمل شود ، دسته دوم رشته ها روی اولین قرار می گیرند.

برای کابل های سنگین تر که برای نور و برق و همچنین کابل های زیردریایی استفاده می شود ، ساخت ماشین ها تا حدودی متفاوت است. سیم هنوز از طریق یک شافت توخالی حمل می شود ، اما حباب ها یا قرقره های مواد پوششی با دوک نخ ریسی خود در زاویه راست محور سیم قرار می گیرند و آنها در یک قفس دایره ای قرار دارند که روی غلتک های پایین می چرخد. رشته های مختلفی که از قرقره ها در قسمت های مختلف محیط قفس می آیند همه به یک دیسک در انتهای شافت توخالی منتهی می شوند. این دیسک دارای سوراخ هایی است که از طریق آنها هر یک از رشته ها عبور می کند و از آنجا بلافاصله بر روی کابل پیچیده می شود ، که در این نقطه از یک یاتاقان سر می خورد. چرخ دنده های دندانه دار با نسبت های مشخص مشخص برای چرخاندن درام سیم پیچ کابل و قفس قرقره ها با سرعت نسبی مناسب که متفاوت نیستند ، استفاده می شوند. قفس ها برای رشته ای شدن با بسیاری از نوارها یا رشته ها ضرب می شوند ، به طوری که ممکن است یک ماشین شش دانه در یک قفس و دوازده در دیگری داشته باشد.

Machine Tool Wire | XLPE Insulation Wire | Atlas Wire, Corp

انواع سیم و کابل سیمکو

سیم جامد یا تک رشته
سیم جامد ، سیم جامد یا تک رشته ای نیز نامیده می شود ، از یک قطعه سیم فلزی تشکیل شده است. سیم جامد برای سیم کشی تخته های نان مفید است. ساخت سیم جامد ارزانتر از سیم رشته ای است و در مواردی که نیاز به انعطاف پذیری کمی در سیم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سیم جامد همچنین ناهمواری مکانیکی را فراهم می کند. و از آنجا که سطح نسبتاً کمتری در معرض حمله مواد خورنده است ، در برابر محیط محافظت می کند.

سیم رشته ای یا افشان

سیم مسی رشته ای
سیم رشته ای از تعدادی سیم کوچک بهم پیوسته یا بهم پیچیده شده است تا رسانای بزرگتری تشکیل شود. سیم رشته ای انعطاف پذیرتر از سیم جامد همان سطح مقطع کل است. سیم های رشته ای هنگامی که مقاومت بیشتری در برابر خستگی فلزات مورد نیاز است استفاده می شود. چنین شرایطی شامل اتصالات بین صفحه های مدار در دستگاه های مدار چاپی چندگانه است ، جایی که سفتی سیم مفتول در نتیجه حرکت در هنگام مونتاژ یا سرویس ، فشار زیادی ایجاد می کند. سیم های خط A.C برای لوازم خانگی ؛ کابل های ساز موسیقی؛ کابل های ماوس کامپیوتر؛ کابل های الکترود جوشکاری کابل های کنترل اتصال قطعات ماشین متحرک. کابلهای ماشین معدن؛ کابل های ماشین دنباله دار؛ و سایر موارد.

در فرکانس های بالا ، جریان به دلیل اثر پوستی در نزدیکی سطح سیم حرکت می کند ، و در نتیجه باعث کاهش قدرت سیم می شود. به نظر می رسد سیم رشته ای این اثر را کاهش می دهد ، زیرا سطح کل رشته ها بیشتر از سطح سیم جامد معادل آن است ، اما سیم رشته ای معمولی اثر پوست را کاهش نمی دهد زیرا همه رشته ها با هم اتصال کوتاه دارند و رفتار به عنوان یک هادی منفرد یک سیم رشته ای مقاومت بالاتری نسبت به یک سیم جامد با قطر یکسان خواهد داشت زیرا سطح مقطع سیم رشته ای همه مس نیست. شکاف های اجتناب ناپذیری بین رشته ها وجود دارد (این مسئله بسته بندی دایره برای حلقه های درون یک دایره است). گفته می شود سیم رشته ای با همان مقطع هادی همانند سیم جامد دارای همان اندازه سنج است و همیشه قطر آن بیشتر است.

با این حال ، برای بسیاری از کاربردهای با فرکانس بالا ، اثر مجاورت شدیدتر از اثر پوستی است و در برخی موارد محدود ، سیم رشته ای ساده می تواند اثر مجاورت را کاهش دهد. برای عملکرد بهتر در فرکانس های بالا ، ممکن است از سیم litz ، که رشته های منفرد را عایق بندی کرده و در الگوهای خاصی پیچ خورده است ، استفاده شود.

Wire Cable by Evergreen Lighting, Wire Cable from Bijnor Uttar Pradesh | ID  - 3257572

فروشنده سیم و کابل سیمکو

تعداد رشته ها
هرچه رشته های سیم فردی در یک بسته سیم بیشتر باشد ، سیم انعطاف پذیرتر ، مقاوم در برابر انقباض ، مقاوم در برابر شکست و محکم تر می شود. با این حال ، رشته های بیشتر پیچیدگی و هزینه ساخت را افزایش می دهد.

به دلایل هندسی ، کمترین تعداد رشته ها معمولاً 7 رشته است: یکی در وسط ، 6 رشته در تماس نزدیک. سطح بعدی بالاتر 19 است ، که لایه دیگری از 12 رشته در بالای 7 است. بعد از آن تعداد متفاوت است ، اما 37 و 49 رایج است ، سپس در محدوده 70 تا 100 (تعداد دیگر دقیق نیست). تعداد بزرگتر از آن معمولاً فقط در کابلهای بسیار بزرگ یافت می شود.

برای کاربرد در جایی که سیم حرکت می کند ، 19 کمترین درجه ای است که باید مورد استفاده قرار گیرد (7 فقط باید در برنامه هایی که سیم قرار داده می شود و سپس جابجا نمی شود) و 49 بسیار بهتر است. برای برنامه های با حرکت مکرر مداوم ، مانند ربات های مونتاژی و سیم هدفون ، 70 تا 100 الزامی است.

برای برنامه هایی که حتی به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند ، رشته های بیشتری نیز استفاده می شود (کابل های جوشکاری نمونه معمول است ، اما همچنین هر برنامه ای که نیاز به حرکت سیم در مناطق تنگ دارد). یک مثال سیم 2/0 است که از 5229 رشته سیم سنج شماره 36 ساخته شده است. رشته ها با ایجاد یک بسته نرم افزاری 7 رشته ای مرتب می شوند. سپس 7 عدد از این بسته نرم افزاری با هم جمع می شوند. در نهایت 108 بسته نرم افزاری فوق العاده برای ساخت کابل نهایی استفاده می شود. هر گروه از سیمها به صورت مارپیچ پیچیده می شوند تا هنگام خم شدن سیم ، بخشی از یک بسته نرم افزاری که کشیده شده است ، در اطراف مارپیچ به قسمتی که فشرده شده حرکت کند تا سیم دارای تنش کمتری باشد.

سیم بافته شده
سیم بافته شده شامل تعدادی رشته سیم کوچک بافته شده با هم است. سیم های بافته شده هنگام خم شدن به راحتی نمی شکنند. سیمهای بافته شده اغلب به عنوان سپر الکترومغناطیسی در کابلهای کاهش صدا مناسب هستند

فروشنده سیم و کابل

سیم یک رشته یا میله فلزی استوانه ای شکل ، انعطاف پذیر است. سیم ها برای تحمل بارهای مکانیکی یا سیگنال های برق و مخابرات استفاده می شوند. سیم معمولاً با کشیدن فلز از سوراخ داخل یک صفحه قالب یا کشش تشکیل می شود. سیم سنجها در اندازه های استاندارد مختلفی ارائه می شوند ، همانطور که از نظر تعداد سنج بیان می شوند. اصطلاح "سیم" نیز به آرامی بیشتر به عنوان دسته ای از این رشته ها به کار می رود ، مانند "سیم چند رشته ای" که در مکانیک به آن اصطلاحاً طناب سیم یا کابل برق گفته می شود.

سیم به صورت هسته های جامد ، رشته ای یا بافته شده در می آید. گرچه مقطع آن معمولاً دایره ای است ، اما سیم را می توان به صورت مقطع مربع ، شش ضلعی ، مستطیل مسطح یا سایر مقاطع ساخت ، یا برای اهداف تزئینی ، یا برای اهداف فنی مانند سیم پیچ های با کارایی بالا در بلندگوها. فنرهای کویل لبه دار مانند اسباب بازی اسلینکی از سیم های مسطح مخصوص ساخته شده اند

سیم کاربردهای زیادی دارد. این ماده اولیه بسیاری از تولیدکنندگان مهم را تشکیل می دهد ، مانند صنعت توری سیم ، فنرهای مهندسی شده ، ساخت پارچه های مفتولی و چرخش طناب سیم که در آن مکانی مشابه الیاف نساجی را اشغال می کند. پارچه سیم از هر درجه استحکام و ظرافت مش برای الک کردن و غربالگری ماشین آلات ، برای تخلیه کاغذ کاغذ ، برای صفحات پنجره و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. مقادیر زیادی سیم آلومینیوم ، مس ، نیکل و فولاد برای کابلهای تلفن و داده و به عنوان هادی در انتقال برق و گرمایش استفاده می شود. تقاضای کمتری برای شمشیربازی ندارد و در ساخت پل های معلق و قفس و غیره مصرف زیادی می شود. در ساخت سازهای زهی و سازهای علمی ، سیم بطور عمده مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های فولادی ضد زنگ کربن و ضدزنگ در فنرهای مهندسی شده برای قطعات / اجزای ساخت اتومبیل یا صنعتی دارای کاربردهای مهمی هستند. سنجاق و سنجاق مو؛ صنایع سوزن و قلاب ماهی؛ میخ ، میخ و ساخت پرچ ؛ و ماشین آلات کارتینگ مقادیر زیادی سیم را به عنوان ماده اولیه مصرف می کنند.

Wire 释义| 柯林斯英语词典

فروش انواع سیم و کابل

همه فلزات و آلیاژهای فلزی از خصوصیات فیزیکی لازم برای ساخت سیم مفید برخوردار نیستند. در وهله اول فلزات باید شکل پذیر و دارای کشش قوی باشند ، کیفیتی که اساساً کاربرد سیم به آن بستگی دارد. فلزات اصلی مناسب برای سیم ، دارای شکل پذیری تقریباً برابر ، پلاتین ، نقره ، آهن ، مس ، آلومینیوم و طلا هستند. و فقط از این و برخی از آلیاژهای آنها با فلزات دیگر ، عمدتا برنج و برنز ، سیم تهیه می شود.

سیم های مسی همچنین با فلزات دیگر مانند قلع ، نیکل و نقره آبکاری می شوند تا دماهای مختلف را کنترل کنند ، روغن کاری کنند و عایق لاستیکی مس را از بین ببرند.

از سیمهای فلزی اغلب برای سازهای زهی پایین صدا در سازهای زهی مانند ویولن ، ویولنسل و گیتار و سازهای زهی ضربی مانند پیانو ، سنتور ، dobros و سیمبالوم استفاده می شود. برای افزایش جرم در واحد طول (و در نتیجه پایین آمدن صدای صدا حتی بیشتر) ، ممکن است سیم اصلی گاهی اوقات به صورت مارپیچ با سیم سیم ریز و دیگری پیچیده شود. گفته می شود که چنین سیم های موسیقی "بیش از حد مجاز" هستند. سیم اضافه شده ممکن است به صورت مقطع دایره ای باشد ("زخم گرد") یا قبل از سیم پیچ شدن صاف شود.

Defining Standard Wire Jacket Colors in Cables

فروشنده کلیه لوازم ارتینگ

سیم جامد یا تک رشته
سیم جامد ، سیم جامد یا تک رشته ای نیز نامیده می شود ، از یک قطعه سیم فلزی تشکیل شده است. سیم جامد برای سیم کشی تخته های نان مفید است. ساخت سیم جامد ارزانتر از سیم رشته ای است و در مواردی که نیاز به انعطاف پذیری کمی در سیم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سیم جامد همچنین ناهمواری مکانیکی را فراهم می کند. و از آنجا که سطح نسبتاً کمتری در معرض حمله مواد خورنده است ، در برابر محیط محافظت می کند.

سیم رشته ای یا افشان

سیم رشته ای از تعدادی سیم کوچک بهم پیوسته یا بهم پیچیده شده است تا رسانای بزرگتری تشکیل شود. سیم رشته ای انعطاف پذیرتر از سیم جامد همان سطح مقطع کل است. سیم های رشته ای هنگامی که مقاومت بیشتری در برابر خستگی فلزات مورد نیاز است استفاده می شود. چنین شرایطی شامل اتصالات بین صفحه های مدار در دستگاه های مدار چاپی چندگانه است ، جایی که سفتی سیم مفتول در نتیجه حرکت در هنگام مونتاژ یا سرویس ، فشار زیادی ایجاد می کند. سیم های خط A.C برای لوازم خانگی ؛ کابل های ساز موسیقی؛ کابل های ماوس کامپیوتر؛ کابل های الکترود جوشکاری کابل های کنترل اتصال قطعات ماشین متحرک. کابلهای ماشین معدن؛ کابل های ماشین دنباله دار و...

فروشنده لوازم ارتینگ

ارتینگ چیست؟
اگر نقصی در نصب برق شما وجود داشته باشد ، در صورت لمس یک قطعه فلزی زنده ، می توانید دچار برق گرفتگی شوید. این به این دلیل است که برق ممکن است از بدن شما به عنوان راهی از قسمت زنده به قسمت زمین استفاده کند.

از زمین برای محافظت از شما در برابر برق گرفتگی استفاده می شود. این کار را با تهیه یک مسیر (یک هادی محافظ) برای جریان جریان گسل به زمین انجام می دهد. همچنین باعث می شود دستگاه محافظ (یا قطع کننده مدار یا فیوز) جریان الکتریکی را به مداری که خطا دارد خاموش کند.

به عنوان مثال ، اگر یک اجاق گاز ایراد داشته باشد ، جریان خطا از طریق هادی های محافظ (زمین) به زمین جریان می یابد. یک وسیله محافظ (فیوز یا قطع کننده مدار) در واحد مصرف کننده منبع برق اجاق گاز را خاموش می کند. اجاق گاز در حال حاضر از ایجاد شوک الکتریکی به هر کسی که آن را لمس کند در امان است.

120sqmm copper clad steel earthing wire ,grounding cable

فروش انواع سیم و کابل ارتینگ

در مهندسی برق ، زمین یا زمین نقطه مرجع در یک مدار الکتریکی است که ولتاژها از آن اندازه می گیرند ، یک مسیر بازگشت مشترک برای جریان الکتریکی ، یا یک اتصال مستقیم فیزیکی به زمین.

مدارهای الکتریکی به چند دلیل ممکن است به زمین متصل شوند. قطعات رسانا در معرض تجهیزات الکتریکی به زمین متصل می شوند ، بنابراین خرابی عایق داخلی که ولتاژهای خطرناکی روی قطعات ایجاد می کند که می تواند یک خطر شوک باشد ، باعث ایجاد مکانیسم های محافظتی در مدار مانند فیوزها یا قطع کننده های مدار می شود که برق را خاموش می کنند. در سیستم های توزیع نیروی الکتریکی ، رسانای محافظ زمین (PE) بخشی اساسی از ایمنی ارائه شده توسط سیستم زمین است.

اتصال به زمین همچنین باعث تجمع الکتریسیته ساکن هنگام دست زدن به محصولات قابل اشتعال یا دستگاه های حساس به الکترواستاتیک می شود. در برخی از مدارهای انتقال تلگراف و انتقال برق ، می توان از زمین به عنوان یک هادی مدار استفاده کرد و در هزینه نصب یک هادی برگشت جداگانه صرفه جویی می شود.

اتصال به زمین همچنین باعث تجمع الکتریسیته ساکن هنگام دست زدن به محصولات قابل اشتعال یا دستگاه های حساس به الکترواستاتیک می شود. در برخی از مدارهای انتقال تلگراف و انتقال برق ، می توان از زمین به عنوان یک هادی مدار استفاده کرد و در هزینه نصب یک هادی برگشت جداگانه صرفه جویی می شود (به بازگشت زمین تک سیم مراجعه کنید).

برای اهداف اندازه گیری ، زمین به عنوان یک مرجع پتانسیل ثابت (منطقی) است که می توان سایر پتانسیل ها را با آن اندازه گرفت. یک سیستم زمین الکتریکی باید دارای توانایی حمل جریان مناسب باشد تا بتواند به عنوان سطح مرجع ولتاژ صفر مناسب عمل کند. در تئوری مدار الکترونیکی ، یک "زمین" معمولاً به عنوان منبع بی نظیر یا غرق شارژ ایده آل می شود ، که بدون تغییر پتانسیل آن می تواند مقدار نامحدودی جریان را جذب کند. در مواردی که اتصال زمین واقعی مقاومت قابل توجهی داشته باشد ، تقریب پتانسیل صفر دیگر معتبر نیست. ولتاژهای ولگرد یا اثرات بالقوه بالقوه زمین رخ می دهد ، که ممکن است در سیگنال ها نویز ایجاد کند یا در صورت اندازه کافی خطر برق گرفتگی ایجاد کند.

استفاده از اصطلاح زمین (زمین) در کاربردهای الکتریکی و الکترونیکی بسیار رایج است به طوری که ممکن است مدارهای موجود در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند تلفن های همراه و پخش کننده های رسانه ای و همچنین مدارهای موجود در وسایل نقلیه گفته شود که اتصال "زمین" و بدون هیچ گونه ارتباطی وجود دارد. ارتباط واقعی با زمین ، علی رغم اینکه "مشترک" اصطلاح مناسب تری برای چنین ارتباطی است. این معمولاً یک هادی بزرگ است که به یک طرف منبع تغذیه متصل است (مانند "صفحه زمین" روی صفحه مدار چاپی) که به عنوان مسیر بازگشت مشترک جریان از بسیاری از اجزای مختلف در مدار عمل می کند.

Electric Earthing Cable, 220-280v, Rs 250 /bundle Aditya Electricals | ID:  18503967548

فروشنده کلیه لوازم ارتینگ

در سیستم های توزیع برق متناوب برگشت زمین (SWER) ، با استفاده از تنها یک هادی ولتاژ بالا برای شبکه برق ، در حالی که جریان برگشتی AC از طریق زمین هدایت می شود ، هزینه ها صرفه جویی می شود. این سیستم بیشتر در مناطق روستایی مورد استفاده قرار می گیرد که جریان های بزرگ خاکی باعث ایجاد خطرات نمی شوند.

برخی از سیستم های انتقال برق با جریان مستقیم (HVDC) با ولتاژ بالا از زمین به عنوان هادی دوم استفاده می کنند. این امر به ویژه در طرح های دارای کابل های زیردریایی معمول است ، زیرا آب دریا رسانای خوبی است. از الکترودهای زمینی دفن شده برای ایجاد اتصال به زمین استفاده می شود. محل این الکترودها باید با دقت انتخاب شود تا از خوردگی الکتروشیمیایی در سازه های زیرزمینی جلوگیری کند.

نگرانی خاص در طراحی پستهای الکتریکی افزایش پتانسیل زمین است. وقتی جریانهای گسلی بسیار بزرگی به زمین تزریق می شوند ، ممکن است اطراف نقطه تزریق با توجه به نقاط دور از آن به یک پتانسیل بالا برسد. این به دلیل هدایت محدود لایه های خاک در زمین پست است. شیب ولتاژ (تغییر ولتاژ در فاصله تا نقطه تزریق) ممکن است آنقدر زیاد باشد که ممکن است دو نقطه روی زمین در پتانسیل های قابل توجهی متفاوت باشند. این گرادیان خطری را برای هر کسی که روی زمین در منطقه ای از پست الکتریکی ایستاده است که از زمین عایق بندی کافی نمی کند ایجاد می کند. لوله ها ، ریل ها یا سیم های ارتباطی که به یک پست فرعی وارد می شوند ، ممکن است پتانسیل های مختلف زمینی را در داخل و خارج پست مشاهده کنند و برای افراد بی خبر که ممکن است آن لوله ها ، ریل ها یا سیم ها را لمس کنند ، یک ولتاژ لمسی خطرناک ایجاد می کند. این مسئله با ایجاد یک صفحه اتصال پتانسیل با امپدانس کم که مطابق با IEEE 80 ، درون پست نصب شده است ، برطرف می شود. این صفحه شیب ولتاژ را از بین می برد و اطمینان حاصل می کند که در طی سه چرخه ولتاژ هرگونه خطایی برطرف می شود.

سیم و کابل مگنت

سیم مگنت یک سیم مسی یا آلومینیومی است که با یک لایه عایق بسیار نازک پوشانده شده است. این ماده در ساخت ترانسفورماتورها ، سلف ها ، موتورها ، ژنراتورها ، بلندگوها ، محرک های هد دیسک سخت ، آهن ربا ، وانت های گیتار برقی و سایر کاربردهایی که به سیم پیچ های عایق شده محکم نیاز دارند ، استفاده می شود.

این سیم اغلب مس کاملاً آنیل شده و تصفیه شده الکترولیتی است. از سیم مگنت آلومینیوم گاهی اوقات برای ترانسفورماتورها و موتورهای بزرگ استفاده می شود. همانطور که از نامش پیداست ، عایق به طور معمول از مواد فیلم پلیمری سخت به جای مینای شیشه ای ساخته شده است.

Qualiline 500grams Magnet Wire AWG 18 1.02 mm PURE Enameled Copper Wire  Magnetic Coil Winding ISO9001 Quality Certified | Lazada PH

موارد استفاده

-در موتور های برقی

موتورهای الکتریکی ، انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کنند ، معمولاً از طریق برهم کنش میدان های مغناطیسی و هادی های حامل جریان. موتورهای الکتریکی در کاربردهای مختلف و متنوعی مانند فن ، دمنده ، پمپ ، ماشین آلات ، لوازم خانگی ، ابزار برقی و درایو دیسک یافت می شوند. از بزرگترین موتورهای الکتریکی با درجه بندی هزار کیلووات در مواردی مانند پیشرانه کشتی های بزرگ استفاده می شود. کوچکترین موتورها عقربه ها را در ساعت های مچی برقی حرکت می دهند.

موتورهای الکتریکی حاوی سیم پیچ هایی برای تولید میدان های مغناطیسی مورد نیاز هستند. برای اندازه معینی از قاب موتور ، ماده رسانایی بالا باعث کاهش اتلاف انرژی به دلیل مقاومت در برابر سیم پیچ می شود. هادی های ضعیف تر ، هنگام انتقال انرژی الکتریکی به انرژی جنبشی ، گرمای اتلاف بیشتری تولید می کنند.

مس به دلیل هدایت الکتریکی بالا ، معمولاً در سیم پیچ های سیم پیچ ، یاتاقان ها ، کلکتورها ، برس ها و اتصالات موتورها از جمله موتورهای با بالاترین کیفیت استفاده می شود. رسانایی بیشتر مس در مقایسه با سایر مواد ، بهره وری انرژی الکتریکی موتورها را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، برای کاهش تلفات بار در موتورهای القایی با استفاده مداوم بالاتر از 1 اسب بخار ، تولیدکنندگان به طور مداوم از مس به عنوان ماده هدایت کننده در سیم پیچ استفاده می کنند. آلومینیوم یک ماده جایگزین در موتورهای با اسب بخار کوچکتر است ، به ویژه هنگامی که از موتور به طور مداوم استفاده نمی شود.

یکی از عناصر طراحی موتورهای برتر کاهش تلفات گرما در اثر مقاومت الکتریکی هادی ها است. برای بهبود بهره وری انرژی الکتریکی موتورهای نوع القایی ، می توان با افزایش سطح مقطع سیم پیچ های مسی ، از دست دادن بار را کاهش داد. یک موتور با راندمان بالا معمولاً 20 درصد مس بیشتر از نمونه استاندارد خود در سیم پیچ استاتور دارد.

پیشرفت های اولیه در بهره وری موتور بر کاهش تلفات الکتریکی با افزایش وزن بسته بندی سیم پیچ های استاتور متمرکز بود. این منطقی بود زیرا تلفات الکتریکی معمولاً بیش از نیمی از تلفات انرژی را تشکیل می دهد و تلفات استاتور تقریباً دو سوم تلفات الکتریکی را تشکیل می دهد.

با این حال ، افزایش کارایی الکتریکی موتورها از طریق سیم پیچ های بزرگتر معایبی دارد. این اندازه و هزینه موتور را افزایش می دهد ، که ممکن است در برنامه هایی مانند لوازم خانگی و اتومبیل مطلوب نباشد.

 

-در مبدل ها

ترانسفورماتور وسیله ای است که انرژی الکتریکی را از طریق سیم پیچ های خود (سیم پیچ ها) از یک مدار به مدار دیگر منتقل می کند. خصوصیات مورد نیاز برای سیم پیچ موتور مانند خصوصیات مورد نیاز ترانسفورماتورها است ، اما با نیاز اضافی برای مقاومت در برابر لرزش مکانیکی و نیروهای گریز از مرکز در دمای کار است. 

سیم پیچ ترانسفورماتور معمولاً از مس ساخته می شود اما آلومینیوم رقیب مناسبی است که وزن و هزینه اول از آن عوامل تعیین کننده هستند. 

در آمریکای شمالی ، آلومینیوم انتخاب غالب مواد پیچ در پیچ برای ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین و نوع خشک بزرگتر از 15 کیلوولت آمپر (kVA) است. در بیشتر مناطق دیگر جهان ، مس ماده غالب سیم پیچ است. تصمیمات خرید به طور کلی تابعی از ارزیابی ضرر است که به ارز هر کیلووات بیان می شود.

مس مورد استفاده برای ساخت سیم پیچ ترانسفورماتور به صورت سیم برای محصولات کوچک و نوار برای تجهیزات بزرگتر است. برای محصولات کوچک ، سیم باید آنقدر محکم باشد که بتواند بدون شکستگی پیچیده شود ، در عین حال انعطاف پذیر باشد تا بتواند سیم پیچ های بسته بندی شده نزدیک را فراهم کند. محصولات نواری باید از کیفیت سطح خوبی برخوردار باشند تا مینای دندانهای عایق تحت ولتاژ خراب نشوند. شکل پذیری خوب برای تشکیل و بسته بندی نوار ضروری است در حالی که برای مقاومت در برابر فشارهای الکترو مکانیکی بالا که در شرایط اتصال کوتاه گاه به گاه ایجاد می شوند ، مقاومت خوبی لازم است. سیمهای سیم پیچ مسی در ترانسفورماتورها با کلیه مواد عایق مدرن مانند لاک و مینا سازگار هستند. لاك ها اجازه مي دهند تا فاصله نزديكي سيم پيچ ها بهترين بازده را در كويل ها داشته باشند. 

یک دلیل عمده مهندسی برای انتخاب سیم پیچ مس به جای آلومینیوم ، ملاحظات فضا است. به این دلیل است که می توان ترانسفورماتور مس-زخم را کوچکتر از ترانسفورماتورهای آلومینیومی ساخت. برای بدست آوردن درجه بندی برابر در ترانسفورماتورهای آلومینیومی ، سطح مقطع 66٪ بزرگتر از هادی های مس مورد نیاز است. با این حال ، استفاده از هادی های بزرگتر باعث می شود مقاومت سیم پیچ آلومینیوم تقریباً معادل سیم پیچ های مس باشد.

اتصال یکی دیگر از مزایای مهم ترانسفورماتورهای مس-زخم است ، زیرا پوشش اکسید روی سطح آلومینیوم لحیم کاری یا اتصال دیگر با آن را دشوارتر می کند. تمیز کردن و مسواک زدن با یک ترکیب مشترک با کیفیت برای جلوگیری از اکسیداسیون با مس لازم نیست.

 

-در ژنراتورها
روند در ژنراتورهای مدرن این است که در دمای بالاتر و رسانایی الکتریکی بالاتر با مس بدون اکسیژن برای میله های میدان و سیم مغناطیسی به جای مس بدون اکسیداسیون استفاده می شود.

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل