• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

 

سیم و کابل ارت,سیم تک رشته,سیم افشان,کابل خودنگهدار,کابل سرب دار,کابل زره دار,کابل قدرت چند رشته,کابل قدرت چند رشته با هادی مسی,لوازم چاه ارت,کابل قدرت زره دار,برند کابل قدرت

------------------------------------------------------------------------------- 

آدرس:لاله زار جنوبی- کوچه ملی(باربد)پاساژ سعید -حیاط اول - پلاک 19

تلفن:33981625-33981360-33938112-33933275

همراه:09122065966

مهرداد مهرآور

------------------------------------------------------------------------

 

 

 

سیم و کابل ارت,سیم تک رشته,سیم افشان,کابل خودنگهدار,کابل سرب دار,کابل زره دار,کابل قدرت چند رشته,کابل قدرت چند رشته با هادی مسی,لوازم چاه ارت,کابل قدرت زره دار,برند کابل قدرت

کابل سرب دار چیست؟

کابل سرب دار و کابل زره دار چیست؟سیم تک رشته و سیم افشان چیست؟کابل های خودنگهدار چه هستند؟سیم و کابل زره دار کدامند؟زمانی که برای تامین توان کافی در خط وجود دارد، Cords برق یک الزام هستند. آن‌ها محصولات الکتریکی ۱۲۰ ولت را با یک منبع قدرت تک مرحله‌ای به ۲۴۰ ولت متصل می‌کنند. دو نوع سیم برق وجود دارد. یکی، قابل‌تفکیک بوده و دیگری که به خط اصلی متصل است. شما باید از چندین نوع سیم برق استفاده کنید که با لوازم مختلف و sockets مختلف استفاده می‌شوند. تمام این کابل‌های برق یک تابع خاص دارند و آن‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند چون شما نمی‌توانید هیچ ماشینی را بدون آن‌ها به سوکت دیوار متصل کنید.

کابل زره دار

کابل زره دار:

کابل برق یکی از اجزای اصلی تمام تجهیزات الکتریکی متصل به کابل است که ارتباط بینتجهیزات و برق اصلی الکتریکی را تامین می‌کند. سیم برق می‌تواند به سختی به تجهیزاتسیم‌کشی شده باشد و یا می‌تواند آن را پاره کند. کابل برق سیم‌کشی سنگین شامل یکپلاگین، the، و یک دستگاه تسکین فشار است تا سیم را به محفظه تجهیزات وصل کند. سیمقدرت اتصال که به عنوان یک دستگاه سیم برق نیز شناخته می‌شود شامل یک سیم، طنابو یک اتصال‌دهنده و یا مخزنی است. اگر چه به ظاهر یک جز ساده است، وقتی که به مصوباتقانون گذاری می‌رسد، می‌تواند به یک جز بسیار پیچیده تبدیل شود. 

این مقاله برخی از جنبه‌های شبکه‌های قدرت را که برای استفاده در تجهیزات فن‌آوریاطلاعات (ITE)و کاربردهای محصولات مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، پوشش می‌دهد.انواع دیگر رشته‌های قدرت مانند آن‌هایی که برای استفاده در فضای باز یا برای محل‌هایخطرناک استفاده می‌شوند، موضوع دیگری برای مقاله دیگری هستند.

کابل سرب دار کابل زره دار

کابل قدرت

 

کابل های قدرت برای تامین انرژی الکتریکی در فضای باز ، زیر خاک ، درون آب ، داخل ساختمان ، کانال های کابل کشی ، نیروگاه ها ، مصارف صنعتی ، در مراکز توزیع و نیز شبکه های مصرف و در جایی که احتمال صدمات مکانیکی به کابل وجود ندارد به کار می رود .
هادی در کابل های قدرت از نوع مس آنیل شده گروه ۱ ( تک مفتولی ) ، گروه ۲ ( تابیده شده منظم ) یا گروه ۵ ( انعطاف پذیر – افشان ) مطابق استاندارد ISIRI 3084 یا IEC 60228 بوده و عایق این کابل ها آمیزه PVC از نوع PVC/A و روکش آنها آمیزه PVC از نوع PVC/ST1 بوده، رنگ روکش به طور معمول مشکی است.

کابل قدرت NYY

این کابل کاربرد زیادی در ساختمانها و صنایع داشته و معمولترین کابل مورد مصرف می باشد. هادی آن میتواند نيمه افشان يا افشان يا تك لا باشد. عایق این نوع کابلها عموما PVC/A و روکش آن PVC/ST1 است.
امكان استفاده از اين كابلها در سینی یا داکت و لوله وجود داشته و در صورت عدم احتمال وجود ضربات مكانيكي، اين كابلها حتی قابلیت نصب مستقیم در خاک را نيز دارند. اين كابلها در صورت وجود خطر ضربات مكانيكي با زره از جنس مفتول و با نوار محافظت ميشوند.

کابل قدرتNYY برای تاسیسات قابل نصب در سینی و کانال کابل در داخل و خارج استفاده می شود. این نوع کابل برای جعبه کلید های اتصال، تاسیسات صنعتی، و ساختمانهای تجاری کاربرد دارد.
کابل قدرت NYY برای نصب مستقیم در خاک مناسب هستند. البته نباید در خاک تنش های مکانیکی وجود داشته باشد. این کابل ها از جنس مس قابل انعطاف است و برای عایق آن از پلی وینیل کلراید نوع A استفاده شده است.

استفاده عمده این نوع کابل در مواردیست که نیاز به قابلیت انعطاف زیاد باشد و یا کابل در اتصالات متحرك استفاده شود. البته جهت تاسیسات صنعتی و ساختمان ها و بسیاری موارد دیگر نیز کاربرد دارد. و معمولا در نقاطی قابل نصب است که خطر ضربات مکانیکی وجود نداشته باشد. این کابل ها از جنس مس قابل انعطاف (کلاس 5 یا 6 هادیها) و عایق PVC/C یا PVC/D در سایزهای کوچک و PVC/A در سایزهای بزرگ می باشد. درضمن این کابلها تا سایز 4 میلیمتر مربع طبق استاندارد IEC60227 و ولتاژ کار کرد آنها 450-750 ولت میباشد و در سایز های بالاتر با استاندارد IEC 60502 و ولتاژ کارکرد 0.6-1 کیلو ولت تولید میشوند

سیم تک رشته  سیم افشان

کابل خود نگهدار

از معایب استفاده از کابل‌های آلومینیومی یا کابل خودنگهدار روکش آن‌هاست، روکش‌ها به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب و تحمل گرما و سرمای فصول مختلف سال ترک برداشته و در باران به شدت آسیب‌پذیر می‌باشند. با آمدن باران میزان خاموشی‌های ناشی از این اتفاق به حدی است که شرکت‌های توزیع به سختی می‌توانند جوابگوی مشکلات ناشی از اتصالات رخ داده شده و قطعی‌های آن باشند.

کابل‌های خودنگهدار به دلیل تلفات بالاتر نه تنها باعث کاهش تلفات فنی شبکه نمی‌شود بلکه اتفاقا باعث افزایش تلفات فنی شده و در مجموع به هدررفت بیشتر انرژی الکتریکی منجر خواهد شد. اما این تلفات در مقایسه با مزایای دیگر کابل‌های خودنگهدار چندان مهم تلقی نمی‌شود. البته با محاسبه دقیق سطح مقطع کابل و رعایت مسائل فنی می‌توان تا حدودی نیز از این تلفات فنی کابل‌های خودنگهدار کاست و این عیب را برطرف نمود.

سیم و کابل ارت

از دیگر معایب استفاده از این کابل‌ها، اتصال شبکه و سیم مسی به کابل خودنگهدار و آلومینویم است که وجود این دو فلز در کنار هم باعث خوردگی بالایی شده و در مدت زمان کوتاهی این خوردگی باعث آرک‌زدن و قطعی برق می‌شود.

سیم ارت چیست

سیم ارت را می توان در دو معنای متفاوت به کار برد. زمانی که زمین در یک مدار الکتریکی نقش یک مبدأ را دارد، از واژه ارت استفاده می گردد. این نقطه مبدأ بقیه ولتاژهای الکتریکی را اندازه گیری می کند. همچنین سیم ارت را برای مسیر کلی برگشت جریان به منبع نیز به کار می برند.

همچنین از واژه ارت به منظور اتصال مستقیم به زمین نیز استفاده می شود. برای اتصال مدار الکتریکی به زمین می توان دلایل متفاوتی را منظور کرد. در مدارهای قدرت برای مراقبت از افراد یا دستگاه (از فدبک معیوب بودن عایق کاری هادی) و افزایش ایمنی از سیم اتصال به زمین استفاده می شود.

کابل سرب دار کابل زره دار

کابل زره دار و کابل سرب داردر سیستم برق فشار ضعیف در بیشتر مواقع از مس مفتول و در برق‌های فشار قوی از آلومینیوم نیز به عنوان‌هادی استفاده می‌شود.
اهمیت استفاده از‌هادی درست در کابل زره دار از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که ممکن است در فشار برق بالا، سیم‌های مسی زودتر داغ شوند و کابل زره دار خاصیت خود را زودتر از دست بدهد.

مانند اکثر کابل‌ها، در کابل زره دار نیز از عایق پی وی سی استفاده شده است.
به دلیل بالا بودن مقاومت در برابر آب و همچنین خواص الکتریکی بهتر، از این عایق استفاده می‌شود.

این لایه از پلی وینیل کلرید ساخته شده است. این لایه زیرین، مرز محافظ بین لایه درونی و بیرونی کابل زره دار را ایجاد می‌کند.

کابل زره دار باید دارای یک زره باشد که در مقابل فشار‌های ناشی از وزن زمین و ضربات احتمالی جلوگیری کند.
این نوع کابل‌ها چند رشته استیل و در کابل‌های تک رشته، چند رشته آلومینیومی هستند.

نوعی لایه از سرب است که روی عایق اولیه کابل زره دار سرب دار قرار می‌گیرد. و در لایه بعدی زره، همیشه این دو قسمت را از هم جدا می‌کند.

 

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل