• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

غلاف کابل چیست؟

غلاف کابل ،  محافظ کابل است. هدف از غلاف جلوگیری از هر نوع حادثه ، تضمین انزوای کامل مناطق حیاتی کابل از محیط خارجی است.

غلاف کابل برای محافظت کابلها در برابر عوامل محیطی و ضربات مکانیکی آنها را بوسیله یک یا چند لایه (غلاف) از جنس (مس ، سرب ، فولاد) ، کاغذ پلاستیکی بویژه PVC می‌پوشانند. کابلها با توجه به لایه‌های خارجی آنها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.
Instrument Cables Sheath Materials - InstrumentationTools

به چه کابلی غلاف دار می گویند؟

کابل غلاف دار (کابل های غلاف دار جمع) سیم برقی که پایه های عایق بندی شده را در یک غلاف دیگر محصور کرده است. سیم برای انتقال الکتریسیته یا سیگنال های الکترونیکی ، محافظت شده توسط یک شبکه محصور از شبکه سیم زمینی یا فویل فلزی برای جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی از (یا به) سیگنال های دیگر.

کابل زره ای چیست؟

در توزیع نیروی الکتریکی ، کابل زره پوش معمولاً به معنی کابل زره پوش سیم فولادی (SWA) است که یک کابل برق سخت پوش است که برای تأمین برق شبکه طراحی شده است. ... بر روی کابلهای ارتباطی زیردریایی نیز آرمورینگ اعمال می شود.

در برخی از کابل ها از لایه و لایه هایی در روی کابل استفاده می شود که می توانند عایق کابل را در مقابل انواع نیروهای مکانیکی محافظت کنند و همچنین از نفوذ رطوبت به داخل کابل جلوگیری نمایند. اصطلاحا به این محافظ غلاف کابل یا زره کابل می گویند. در ساده ترین حالت کابل دارای یک غلاف از مواد پی وی سی است که کابل را در مقابل عوامل بیرونی از جمله نفوذ رطوبت محافظت می کند.

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل