• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

سیم و کابل XLPE

کابل XLPE به معنای کابل زره پوش هادی آلومینیوم عایق پلی اتیلن است. در کابل XLPE هادی آلومینیومی رشته ای ابتدا به صورت اکستروژن نیمه رسانا نمایش داده می شود که سطح رسانای صاف را فراهم می کند و از ایجاد حفره در سطح هادی در هنگام خم شدن کابل جلوگیری می کند. هادی غربال شده با ترکیب XLPE اکسترود شده عایق بندی شده است. عایق بیشتر با لایه ای از مواد نیمه رسانای غیر فلزی غربال می شود و بیش از آن یک صفحه فلزی غیر مغناطیسی به شکل نوار مس یا آلومینیوم اعمال می شود. در صورت وجود کابلهای چند هسته ای ، هسته ها با پرکننده مناسب در بین راه ها قرار می گیرند و با نوارهای PVC یا PVC اکسترود پیچیده می شوند. برای محافظت مکانیکی زره پوش سیم / نوار / نوار آلومینیومی غیر مغناطیسی برای کابل های تک هسته ای و زره پوش سیم فولادی برای کابل های چند هسته ای در غلاف داخلی ارائه شده است. یک لایه از PVC / PE به عنوان غلاف بیرونی معمولاً به رنگ پشت اکسترود می شود تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کند.

Underground Galvanized Steel Wire Armoured XLPE Cable PVC Inner Covering YJV

ویژگی و مزایا

ویژگی فضایی عایق XLPE این است که زنجیره های مولکولی طولانی از پلی اتیلن از طریق فرایندی شبیه به جوشکاری لاستیک به یکدیگر متصل می شوند و بنابراین یک ساختار شبکه سه بعدی با پیوند قوی تشکیل می شود. پلی اتیلن خالص یک ماده ترموپلاستیک است ، یعنی با گرم شدن نرم و پلاستیک می شود و با خنک شدن سخت می شود. پلی اتیلن خالص به XLPE حرارتی تبدیل می شود یعنی هنگام گرم شدن به طور دائمی تنظیم می شود. با فرآیند اتصال عرضی عایق پلی اتیلن کابل از نظر حرارتی پایدار است و همچنین نقطه ذوب بسیار افزایش می یابد. بنابراین کابل عایق XLPE مقاومت ویژه ای در برابر تغییر شکل حرارتی برای خاصیت تحمل حرارتی بالاتر دارد. به دلیل خواص حرارتی عالی ، ظرفیت حمل کابل XLPE بالاتر از کابل معمولی است. عایق XLPE در مقایسه با سایر دی الکتریک های معمولی مورد استفاده برای کابل ها از استحکام دی الکتریک بالاتری برخوردار است و در نتیجه از دست دادن دی الکتریک کم است.

Numerical modeling of the thermal behavior of XLPE Power Cable

موارد استفاده

کابل XLPE برای استفاده در ولتاژ بالا و ولتاژ فوق العاده بالا Puto 132 kV مناسب است. این کابل می تواند برای مسیرهای طولانی کابل در انتقال ولتاژ بالا که تلفات دی الکتریک نقش اصلی را دارد ، مورد استفاده قرار گیرد. این کابل به دلیل داشتن وزن کمتر از هر کابل ولتاژ بالا به راحتی می تواند هل شود. از آنجا که هیچ موردی از انتقال روغن از عایق وجود ندارد ، می توان آن را برای اجرای شیب دار یا عمودی بدون هیچ گونه تردیدی نصب کرد. عایق XLPE در برابر رطوبت بسیار مقاوم است که در هنگام اتصال و خاتمه احتیاط خاصی لازم نیست. اتصال کابل XLPE نسبت به هر کابل معمولی با درجه مشابه دیگر به زمان کمتری نیاز دارد. از این کابل ها می توان با خیال راحت در هر نوع طرح مرتعش مانند پل استفاده کرد. این کابل ها مقاومت بهتری در برابر شوری آب در زمین ، مواد شیمیایی ، روغن و کوره های خورنده دارند. اینها بدون خطر آتش سوزی هستند. این کابل ها به دلیل ویژگی های پیری مستعد خرابی نیستند و عمر طولانی تری دارن

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل