• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

فروشنده سیم و کابل

سیم یک رشته یا میله فلزی استوانه ای شکل ، انعطاف پذیر است. سیم ها برای تحمل بارهای مکانیکی یا سیگنال های برق و مخابرات استفاده می شوند. سیم معمولاً با کشیدن فلز از سوراخ داخل یک صفحه قالب یا کشش تشکیل می شود. سیم سنجها در اندازه های استاندارد مختلفی ارائه می شوند ، همانطور که از نظر تعداد سنج بیان می شوند. اصطلاح "سیم" نیز به آرامی بیشتر به عنوان دسته ای از این رشته ها به کار می رود ، مانند "سیم چند رشته ای" که در مکانیک به آن اصطلاحاً طناب سیم یا کابل برق گفته می شود.

سیم به صورت هسته های جامد ، رشته ای یا بافته شده در می آید. گرچه مقطع آن معمولاً دایره ای است ، اما سیم را می توان به صورت مقطع مربع ، شش ضلعی ، مستطیل مسطح یا سایر مقاطع ساخت ، یا برای اهداف تزئینی ، یا برای اهداف فنی مانند سیم پیچ های با کارایی بالا در بلندگوها. فنرهای کویل لبه دار مانند اسباب بازی اسلینکی از سیم های مسطح مخصوص ساخته شده اند

سیم کاربردهای زیادی دارد. این ماده اولیه بسیاری از تولیدکنندگان مهم را تشکیل می دهد ، مانند صنعت توری سیم ، فنرهای مهندسی شده ، ساخت پارچه های مفتولی و چرخش طناب سیم که در آن مکانی مشابه الیاف نساجی را اشغال می کند. پارچه سیم از هر درجه استحکام و ظرافت مش برای الک کردن و غربالگری ماشین آلات ، برای تخلیه کاغذ کاغذ ، برای صفحات پنجره و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. مقادیر زیادی سیم آلومینیوم ، مس ، نیکل و فولاد برای کابلهای تلفن و داده و به عنوان هادی در انتقال برق و گرمایش استفاده می شود. تقاضای کمتری برای شمشیربازی ندارد و در ساخت پل های معلق و قفس و غیره مصرف زیادی می شود. در ساخت سازهای زهی و سازهای علمی ، سیم بطور عمده مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های فولادی ضد زنگ کربن و ضدزنگ در فنرهای مهندسی شده برای قطعات / اجزای ساخت اتومبیل یا صنعتی دارای کاربردهای مهمی هستند. سنجاق و سنجاق مو؛ صنایع سوزن و قلاب ماهی؛ میخ ، میخ و ساخت پرچ ؛ و ماشین آلات کارتینگ مقادیر زیادی سیم را به عنوان ماده اولیه مصرف می کنند.

Wire 释义| 柯林斯英语词典

فروش انواع سیم و کابل

همه فلزات و آلیاژهای فلزی از خصوصیات فیزیکی لازم برای ساخت سیم مفید برخوردار نیستند. در وهله اول فلزات باید شکل پذیر و دارای کشش قوی باشند ، کیفیتی که اساساً کاربرد سیم به آن بستگی دارد. فلزات اصلی مناسب برای سیم ، دارای شکل پذیری تقریباً برابر ، پلاتین ، نقره ، آهن ، مس ، آلومینیوم و طلا هستند. و فقط از این و برخی از آلیاژهای آنها با فلزات دیگر ، عمدتا برنج و برنز ، سیم تهیه می شود.

سیم های مسی همچنین با فلزات دیگر مانند قلع ، نیکل و نقره آبکاری می شوند تا دماهای مختلف را کنترل کنند ، روغن کاری کنند و عایق لاستیکی مس را از بین ببرند.

از سیمهای فلزی اغلب برای سازهای زهی پایین صدا در سازهای زهی مانند ویولن ، ویولنسل و گیتار و سازهای زهی ضربی مانند پیانو ، سنتور ، dobros و سیمبالوم استفاده می شود. برای افزایش جرم در واحد طول (و در نتیجه پایین آمدن صدای صدا حتی بیشتر) ، ممکن است سیم اصلی گاهی اوقات به صورت مارپیچ با سیم سیم ریز و دیگری پیچیده شود. گفته می شود که چنین سیم های موسیقی "بیش از حد مجاز" هستند. سیم اضافه شده ممکن است به صورت مقطع دایره ای باشد ("زخم گرد") یا قبل از سیم پیچ شدن صاف شود.

Defining Standard Wire Jacket Colors in Cables

فروشنده کلیه لوازم ارتینگ

سیم جامد یا تک رشته
سیم جامد ، سیم جامد یا تک رشته ای نیز نامیده می شود ، از یک قطعه سیم فلزی تشکیل شده است. سیم جامد برای سیم کشی تخته های نان مفید است. ساخت سیم جامد ارزانتر از سیم رشته ای است و در مواردی که نیاز به انعطاف پذیری کمی در سیم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سیم جامد همچنین ناهمواری مکانیکی را فراهم می کند. و از آنجا که سطح نسبتاً کمتری در معرض حمله مواد خورنده است ، در برابر محیط محافظت می کند.

سیم رشته ای یا افشان

سیم رشته ای از تعدادی سیم کوچک بهم پیوسته یا بهم پیچیده شده است تا رسانای بزرگتری تشکیل شود. سیم رشته ای انعطاف پذیرتر از سیم جامد همان سطح مقطع کل است. سیم های رشته ای هنگامی که مقاومت بیشتری در برابر خستگی فلزات مورد نیاز است استفاده می شود. چنین شرایطی شامل اتصالات بین صفحه های مدار در دستگاه های مدار چاپی چندگانه است ، جایی که سفتی سیم مفتول در نتیجه حرکت در هنگام مونتاژ یا سرویس ، فشار زیادی ایجاد می کند. سیم های خط A.C برای لوازم خانگی ؛ کابل های ساز موسیقی؛ کابل های ماوس کامپیوتر؛ کابل های الکترود جوشکاری کابل های کنترل اتصال قطعات ماشین متحرک. کابلهای ماشین معدن؛ کابل های ماشین دنباله دار و...

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل