• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

سیم و کابل سیمکو

تولید سیم

سیم اغلب با کشیدن مکرر از طریق قالبهای تدریجی کوچکتر یا سوراخهای ورقهای رسم ، به قطر و خصوصیات مورد نظر کاهش می یابد. بعد از تعدادی عبور سیم می تواند برای تسهیل ترسیم بیشتر یا اگر محصول نهایی است ، برای اینکه حداکثر شکل پذیری و رسانایی را انجام دهید ، آنیل شده است.

سیم های برق معمولاً با مواد عایق مانند پلاستیک ، پلیمرهای لاستیکی مانند یا لاک پوشانده می شوند. امروزه عایق بندی و ژاکت کشی سیم ها و کابل ها با عبور از داخل دستگاه اکسترودر انجام می شود. در گذشته ، مواد مورد استفاده برای عایق بندی شامل پارچه یا کاغذ تصفیه شده و محصولات مختلف با پایه روغن بود. از اواسط دهه 1960 ، پلاستیک و پلیمرهایی که خصوصیاتی مشابه لاستیک از خود نشان می دهند غالب هستند.

دو یا چند سیم ممکن است بصورت متمرکز پیچیده شده و توسط عایق از یکدیگر جدا شوند و کابل کواکسیال تشکیل دهند. سیم یا کابل ممکن است با موادی مانند پارافین ، نوعی ترکیب نگهدارنده ، قیر ، سرب ، غلاف آلومینیوم یا چسباندن فولاد محافظت شود. رشته ها یا ماشین های پوشاننده مواد را روی سیم می اندازند که به سرعت از آن عبور می کند. برخی از کوچکترین دستگاههای پوشش پنبه دارای یک درام بزرگ است که سیم را گرفته و آن را از طریق چرخ دنده های دندانه دار حرکت می دهد. سیم از وسط دیسک هایی که بالای یک بستر بلند نصب شده عبور می کند و دیسک ها هر یک از حباب های مختلف را از شش تا دوازده یا بیشتر در ماشین های مختلف حمل می کنند. یک منبع مواد پوششی روی هر حباب پیچیده می شود و انتهای آن به سیم منتقل می شود ، که موقعیت مرکزی نسبتاً به حباب ها را اشغال می کند. دومی که با سرعت مناسب با دیسک های خود می چرخد ، پنبه را به سیم می فرستیم ، به شکل مارپیچ می پیچد تا همپوشانی داشته باشد. اگر رشته های زیادی مورد نیاز باشد ، دیسک ها کپی می شوند ، به همین دلیل ممکن است شصت قرقره حمل شود ، دسته دوم رشته ها روی اولین قرار می گیرند.

برای کابل های سنگین تر که برای نور و برق و همچنین کابل های زیردریایی استفاده می شود ، ساخت ماشین ها تا حدودی متفاوت است. سیم هنوز از طریق یک شافت توخالی حمل می شود ، اما حباب ها یا قرقره های مواد پوششی با دوک نخ ریسی خود در زاویه راست محور سیم قرار می گیرند و آنها در یک قفس دایره ای قرار دارند که روی غلتک های پایین می چرخد. رشته های مختلفی که از قرقره ها در قسمت های مختلف محیط قفس می آیند همه به یک دیسک در انتهای شافت توخالی منتهی می شوند. این دیسک دارای سوراخ هایی است که از طریق آنها هر یک از رشته ها عبور می کند و از آنجا بلافاصله بر روی کابل پیچیده می شود ، که در این نقطه از یک یاتاقان سر می خورد. چرخ دنده های دندانه دار با نسبت های مشخص مشخص برای چرخاندن درام سیم پیچ کابل و قفس قرقره ها با سرعت نسبی مناسب که متفاوت نیستند ، استفاده می شوند. قفس ها برای رشته ای شدن با بسیاری از نوارها یا رشته ها ضرب می شوند ، به طوری که ممکن است یک ماشین شش دانه در یک قفس و دوازده در دیگری داشته باشد.

Machine Tool Wire | XLPE Insulation Wire | Atlas Wire, Corp

انواع سیم و کابل سیمکو

سیم جامد یا تک رشته
سیم جامد ، سیم جامد یا تک رشته ای نیز نامیده می شود ، از یک قطعه سیم فلزی تشکیل شده است. سیم جامد برای سیم کشی تخته های نان مفید است. ساخت سیم جامد ارزانتر از سیم رشته ای است و در مواردی که نیاز به انعطاف پذیری کمی در سیم باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سیم جامد همچنین ناهمواری مکانیکی را فراهم می کند. و از آنجا که سطح نسبتاً کمتری در معرض حمله مواد خورنده است ، در برابر محیط محافظت می کند.

سیم رشته ای یا افشان

سیم مسی رشته ای
سیم رشته ای از تعدادی سیم کوچک بهم پیوسته یا بهم پیچیده شده است تا رسانای بزرگتری تشکیل شود. سیم رشته ای انعطاف پذیرتر از سیم جامد همان سطح مقطع کل است. سیم های رشته ای هنگامی که مقاومت بیشتری در برابر خستگی فلزات مورد نیاز است استفاده می شود. چنین شرایطی شامل اتصالات بین صفحه های مدار در دستگاه های مدار چاپی چندگانه است ، جایی که سفتی سیم مفتول در نتیجه حرکت در هنگام مونتاژ یا سرویس ، فشار زیادی ایجاد می کند. سیم های خط A.C برای لوازم خانگی ؛ کابل های ساز موسیقی؛ کابل های ماوس کامپیوتر؛ کابل های الکترود جوشکاری کابل های کنترل اتصال قطعات ماشین متحرک. کابلهای ماشین معدن؛ کابل های ماشین دنباله دار؛ و سایر موارد.

در فرکانس های بالا ، جریان به دلیل اثر پوستی در نزدیکی سطح سیم حرکت می کند ، و در نتیجه باعث کاهش قدرت سیم می شود. به نظر می رسد سیم رشته ای این اثر را کاهش می دهد ، زیرا سطح کل رشته ها بیشتر از سطح سیم جامد معادل آن است ، اما سیم رشته ای معمولی اثر پوست را کاهش نمی دهد زیرا همه رشته ها با هم اتصال کوتاه دارند و رفتار به عنوان یک هادی منفرد یک سیم رشته ای مقاومت بالاتری نسبت به یک سیم جامد با قطر یکسان خواهد داشت زیرا سطح مقطع سیم رشته ای همه مس نیست. شکاف های اجتناب ناپذیری بین رشته ها وجود دارد (این مسئله بسته بندی دایره برای حلقه های درون یک دایره است). گفته می شود سیم رشته ای با همان مقطع هادی همانند سیم جامد دارای همان اندازه سنج است و همیشه قطر آن بیشتر است.

با این حال ، برای بسیاری از کاربردهای با فرکانس بالا ، اثر مجاورت شدیدتر از اثر پوستی است و در برخی موارد محدود ، سیم رشته ای ساده می تواند اثر مجاورت را کاهش دهد. برای عملکرد بهتر در فرکانس های بالا ، ممکن است از سیم litz ، که رشته های منفرد را عایق بندی کرده و در الگوهای خاصی پیچ خورده است ، استفاده شود.

Wire Cable by Evergreen Lighting, Wire Cable from Bijnor Uttar Pradesh | ID  - 3257572

فروشنده سیم و کابل سیمکو

تعداد رشته ها
هرچه رشته های سیم فردی در یک بسته سیم بیشتر باشد ، سیم انعطاف پذیرتر ، مقاوم در برابر انقباض ، مقاوم در برابر شکست و محکم تر می شود. با این حال ، رشته های بیشتر پیچیدگی و هزینه ساخت را افزایش می دهد.

به دلایل هندسی ، کمترین تعداد رشته ها معمولاً 7 رشته است: یکی در وسط ، 6 رشته در تماس نزدیک. سطح بعدی بالاتر 19 است ، که لایه دیگری از 12 رشته در بالای 7 است. بعد از آن تعداد متفاوت است ، اما 37 و 49 رایج است ، سپس در محدوده 70 تا 100 (تعداد دیگر دقیق نیست). تعداد بزرگتر از آن معمولاً فقط در کابلهای بسیار بزرگ یافت می شود.

برای کاربرد در جایی که سیم حرکت می کند ، 19 کمترین درجه ای است که باید مورد استفاده قرار گیرد (7 فقط باید در برنامه هایی که سیم قرار داده می شود و سپس جابجا نمی شود) و 49 بسیار بهتر است. برای برنامه های با حرکت مکرر مداوم ، مانند ربات های مونتاژی و سیم هدفون ، 70 تا 100 الزامی است.

برای برنامه هایی که حتی به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند ، رشته های بیشتری نیز استفاده می شود (کابل های جوشکاری نمونه معمول است ، اما همچنین هر برنامه ای که نیاز به حرکت سیم در مناطق تنگ دارد). یک مثال سیم 2/0 است که از 5229 رشته سیم سنج شماره 36 ساخته شده است. رشته ها با ایجاد یک بسته نرم افزاری 7 رشته ای مرتب می شوند. سپس 7 عدد از این بسته نرم افزاری با هم جمع می شوند. در نهایت 108 بسته نرم افزاری فوق العاده برای ساخت کابل نهایی استفاده می شود. هر گروه از سیمها به صورت مارپیچ پیچیده می شوند تا هنگام خم شدن سیم ، بخشی از یک بسته نرم افزاری که کشیده شده است ، در اطراف مارپیچ به قسمتی که فشرده شده حرکت کند تا سیم دارای تنش کمتری باشد.

سیم بافته شده
سیم بافته شده شامل تعدادی رشته سیم کوچک بافته شده با هم است. سیم های بافته شده هنگام خم شدن به راحتی نمی شکنند. سیمهای بافته شده اغلب به عنوان سپر الکترومغناطیسی در کابلهای کاهش صدا مناسب هستند

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل