• سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت
  • سیم و کابل ارت

فروشنده لوازم ارتینگ

ارتینگ چیست؟
اگر نقصی در نصب برق شما وجود داشته باشد ، در صورت لمس یک قطعه فلزی زنده ، می توانید دچار برق گرفتگی شوید. این به این دلیل است که برق ممکن است از بدن شما به عنوان راهی از قسمت زنده به قسمت زمین استفاده کند.

از زمین برای محافظت از شما در برابر برق گرفتگی استفاده می شود. این کار را با تهیه یک مسیر (یک هادی محافظ) برای جریان جریان گسل به زمین انجام می دهد. همچنین باعث می شود دستگاه محافظ (یا قطع کننده مدار یا فیوز) جریان الکتریکی را به مداری که خطا دارد خاموش کند.

به عنوان مثال ، اگر یک اجاق گاز ایراد داشته باشد ، جریان خطا از طریق هادی های محافظ (زمین) به زمین جریان می یابد. یک وسیله محافظ (فیوز یا قطع کننده مدار) در واحد مصرف کننده منبع برق اجاق گاز را خاموش می کند. اجاق گاز در حال حاضر از ایجاد شوک الکتریکی به هر کسی که آن را لمس کند در امان است.

120sqmm copper clad steel earthing wire ,grounding cable

فروش انواع سیم و کابل ارتینگ

در مهندسی برق ، زمین یا زمین نقطه مرجع در یک مدار الکتریکی است که ولتاژها از آن اندازه می گیرند ، یک مسیر بازگشت مشترک برای جریان الکتریکی ، یا یک اتصال مستقیم فیزیکی به زمین.

مدارهای الکتریکی به چند دلیل ممکن است به زمین متصل شوند. قطعات رسانا در معرض تجهیزات الکتریکی به زمین متصل می شوند ، بنابراین خرابی عایق داخلی که ولتاژهای خطرناکی روی قطعات ایجاد می کند که می تواند یک خطر شوک باشد ، باعث ایجاد مکانیسم های محافظتی در مدار مانند فیوزها یا قطع کننده های مدار می شود که برق را خاموش می کنند. در سیستم های توزیع نیروی الکتریکی ، رسانای محافظ زمین (PE) بخشی اساسی از ایمنی ارائه شده توسط سیستم زمین است.

اتصال به زمین همچنین باعث تجمع الکتریسیته ساکن هنگام دست زدن به محصولات قابل اشتعال یا دستگاه های حساس به الکترواستاتیک می شود. در برخی از مدارهای انتقال تلگراف و انتقال برق ، می توان از زمین به عنوان یک هادی مدار استفاده کرد و در هزینه نصب یک هادی برگشت جداگانه صرفه جویی می شود.

اتصال به زمین همچنین باعث تجمع الکتریسیته ساکن هنگام دست زدن به محصولات قابل اشتعال یا دستگاه های حساس به الکترواستاتیک می شود. در برخی از مدارهای انتقال تلگراف و انتقال برق ، می توان از زمین به عنوان یک هادی مدار استفاده کرد و در هزینه نصب یک هادی برگشت جداگانه صرفه جویی می شود (به بازگشت زمین تک سیم مراجعه کنید).

برای اهداف اندازه گیری ، زمین به عنوان یک مرجع پتانسیل ثابت (منطقی) است که می توان سایر پتانسیل ها را با آن اندازه گرفت. یک سیستم زمین الکتریکی باید دارای توانایی حمل جریان مناسب باشد تا بتواند به عنوان سطح مرجع ولتاژ صفر مناسب عمل کند. در تئوری مدار الکترونیکی ، یک "زمین" معمولاً به عنوان منبع بی نظیر یا غرق شارژ ایده آل می شود ، که بدون تغییر پتانسیل آن می تواند مقدار نامحدودی جریان را جذب کند. در مواردی که اتصال زمین واقعی مقاومت قابل توجهی داشته باشد ، تقریب پتانسیل صفر دیگر معتبر نیست. ولتاژهای ولگرد یا اثرات بالقوه بالقوه زمین رخ می دهد ، که ممکن است در سیگنال ها نویز ایجاد کند یا در صورت اندازه کافی خطر برق گرفتگی ایجاد کند.

استفاده از اصطلاح زمین (زمین) در کاربردهای الکتریکی و الکترونیکی بسیار رایج است به طوری که ممکن است مدارهای موجود در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند تلفن های همراه و پخش کننده های رسانه ای و همچنین مدارهای موجود در وسایل نقلیه گفته شود که اتصال "زمین" و بدون هیچ گونه ارتباطی وجود دارد. ارتباط واقعی با زمین ، علی رغم اینکه "مشترک" اصطلاح مناسب تری برای چنین ارتباطی است. این معمولاً یک هادی بزرگ است که به یک طرف منبع تغذیه متصل است (مانند "صفحه زمین" روی صفحه مدار چاپی) که به عنوان مسیر بازگشت مشترک جریان از بسیاری از اجزای مختلف در مدار عمل می کند.

Electric Earthing Cable, 220-280v, Rs 250 /bundle Aditya Electricals | ID:  18503967548

فروشنده کلیه لوازم ارتینگ

در سیستم های توزیع برق متناوب برگشت زمین (SWER) ، با استفاده از تنها یک هادی ولتاژ بالا برای شبکه برق ، در حالی که جریان برگشتی AC از طریق زمین هدایت می شود ، هزینه ها صرفه جویی می شود. این سیستم بیشتر در مناطق روستایی مورد استفاده قرار می گیرد که جریان های بزرگ خاکی باعث ایجاد خطرات نمی شوند.

برخی از سیستم های انتقال برق با جریان مستقیم (HVDC) با ولتاژ بالا از زمین به عنوان هادی دوم استفاده می کنند. این امر به ویژه در طرح های دارای کابل های زیردریایی معمول است ، زیرا آب دریا رسانای خوبی است. از الکترودهای زمینی دفن شده برای ایجاد اتصال به زمین استفاده می شود. محل این الکترودها باید با دقت انتخاب شود تا از خوردگی الکتروشیمیایی در سازه های زیرزمینی جلوگیری کند.

نگرانی خاص در طراحی پستهای الکتریکی افزایش پتانسیل زمین است. وقتی جریانهای گسلی بسیار بزرگی به زمین تزریق می شوند ، ممکن است اطراف نقطه تزریق با توجه به نقاط دور از آن به یک پتانسیل بالا برسد. این به دلیل هدایت محدود لایه های خاک در زمین پست است. شیب ولتاژ (تغییر ولتاژ در فاصله تا نقطه تزریق) ممکن است آنقدر زیاد باشد که ممکن است دو نقطه روی زمین در پتانسیل های قابل توجهی متفاوت باشند. این گرادیان خطری را برای هر کسی که روی زمین در منطقه ای از پست الکتریکی ایستاده است که از زمین عایق بندی کافی نمی کند ایجاد می کند. لوله ها ، ریل ها یا سیم های ارتباطی که به یک پست فرعی وارد می شوند ، ممکن است پتانسیل های مختلف زمینی را در داخل و خارج پست مشاهده کنند و برای افراد بی خبر که ممکن است آن لوله ها ، ریل ها یا سیم ها را لمس کنند ، یک ولتاژ لمسی خطرناک ایجاد می کند. این مسئله با ایجاد یک صفحه اتصال پتانسیل با امپدانس کم که مطابق با IEEE 80 ، درون پست نصب شده است ، برطرف می شود. این صفحه شیب ولتاژ را از بین می برد و اطمینان حاصل می کند که در طی سه چرخه ولتاژ هرگونه خطایی برطرف می شود.

آرسام الکتریک

سیم و کابل،سیم و کابل ارت،سیم،کابل